Dieta Pięciu Przemian

Dieta pięciu przemian pochodzi z Chin i ma już ponad 3 tysiące lat. W tamtych rejonach świata sprawdza się idealnie i jest nie tylko sposobem na piękne ciało, ale również spokój ducha i umysłu. Zapisy diety pięciu przemian stworzone zostały w oparciu o filozofię żywiołów natury. Według tej filozofii, każda żywność odpowiada danemu żywiołowi, czyli:

Każdy z tych typów określa konkretny smak produktów spożywczych, które dopasowane są do danej kategorii. I tak:

Dieta ta bardzo silnie opiera się na naturze i jej rocznemu cyklowi rozwoju. Dlatego też każdy żywioł dostosowany jest do konkretnej pory w trakcie roku, i tak:

Chińska dieta pięciu przemian jest niezwykle intrygująca i godna wypróbowania. Do jej głównych zalet zaliczyć można:

Pomimo faktu, że dieta ta wydaje się być idealna i pozbawiona negatywnych stron, to niestety posiada ona również swoją zasadniczą wadę: zasady tej diety wymagają posiadania merytorycznej wiedzy – przede wszystkim jakie produkty spożywcze dopasowane są do konkretnego żywiołu.

Chińska dieta pięciu przemian tak naprawdę świetnie sprawdzi się jako racjonalny i naturalny sposób odżywiania. Dzięki temu, że przyspiesza ona procesy metaboliczne organizmu, pozwala na zrzucenie zbędnych kilogramów w szybkim tempie. Ten styl odżywiania okazał się niezwykle atrakcyjny dla wielu ludzi na świecie, a grono zadowolonych z efektu osób się powiększa. Przebywający na tej diecie twierdzą, że nie tylko uzyskali piękną, szczupłą sylwetkę, ale również osiągnęli spokój ducha i wewnętrzną równowagę

Do góry↑