Dieta South Beach

Dieta South Beach staje się coraz bardziej popularną dietą na świecie. Dzieje się tak przede wszystkim ze względu na przyciągającą i interesującą nazwę. Na czym zatem polega ten typ odżywiania, kto jest jego pomysłodawcą i jaką sylwetkę możemy dzięki niemu uzyskać?

Dieta plaż południowych została wymyślona przez Arthura Agatstona – amerykańskiego kardiologa. Jej głównym zadaniem jest zastąpienie zwierzęcych tłuszczów poprzez tłuszcze pochodzące z oliwy, orzechów, ryb i awokado. Na tej diecie należy również spożywać TYLKO produkty o niskim indeksie glikemicznym, które są niezwykle zdrowe i pozytywnie wpływają na nasz wygląd. Jako ciekawostkę można przytoczyć fakt, że w przypadku osób cierpiących na trądzik, produkty o wysokim indeksie glikemicznym tylko go nasilają i zaostrzają, a te o niskim pomagają leczyć stany zapalne.

Co można spożywać na tej diecie i jakie produkty są zalecane? Przede wszystkim:

Stanowczo zakazane jest w trakcie diety spożywanie:

Ten typ diety jest bardzo często wybierany przez osoby zainteresowane zdrowym stylem życia i pragnącym zgubić zbędne, nadbudowane kilogramy. Dlaczego cieszy się ona takim powodzeniem? Przede wszystkim dlatego, że nie należy ona do diet restrykcyjnych. Nie musimy się głodzić i rezygnować z wielu produktów. Żywności o niskim oraz średnim indeksie glikemicznym jest na rynku bardzo dużo, także każdy na pewno znajdzie coś dla siebie.

Do zalet diety South Beach zalicza się również:

Jak każda dieta, również i ta nie jest idealna i posiada wady. Do największych należą:

Dieta Plaż Południowych podbiła serca wielu kobiet i mężczyzn na całym świecie. Tysiące osób przekonało się, że jest ona nie tylko skuteczna, ale również ciekawa i smaczna. Ten typ diety jest skomponowany tak, aby nie zabrakło organizmowi niczego – substancji odżywczych, witamin czy minerałów. Dieta South Beach jest świetna nie tylko jako etap przejściowy w uzyskaniu pięknej sylwetki, ale również jako dożywotni, racjonalny plan odżywiania.

Do góry↑