Upiększający sok z pietruszki z cytryną i miodem

Półki w sklepach wręcz uginają się pod ciężarem różnych soków i gazowanych napojów. Niestety pomimo tego, że niczego, wydawać by się mogło, nie brakuje to jak na lekarstwo szukać można zdrowych i produkowanych bez konserwantów soków. Tanie i ogólnie dostępne napoje są w większości wytwarzane z koncentratów i barwników, a napisy „100% soku” niewiele mają wspólnego z rzeczywistością. Faktycznie, moda na bycie BIO i zdrowe odżywianie wciąż się umacnia i dlatego też coraz częściej dostępne są w sklepach soki świeżo wyciskane lub produkowane z owoców i warzyw, które pochodzą z upraw ekologicznych. Takie napoje jednak charakteryzują się wysoką ceną i regularne kupowanie jest przez to niezwykle utrudnione.

Jest jednak łatwiejszy sposób – każdy z nas może sobie samodzielnie przygotować smaczny i pełen witamin sok z produktów, które lubimy najbardziej.

Nasz zielony sok przygotowany z natki pietruszki, cytrusów i miodu charakteryzuje się nie tylko orzeźwiającym smakiem, ale również pozytywnym wpływem na zdrowie i urodę. Napój ten pełen jest witamin oraz antyoksydantów, które pozytywnie wpływają na cerę – rozjaśniają ją, pomagają zwalczać stany zapalne i wyrównują koloryt. Dzięki zawartości cytryny i zielonej pietruszki, czyli produktów, które pełne są witaminy C, sok ten świetnie sprawdzi się w każdym okresie w roku, a szczególnie zimą, kiedy to organizmowi potrzebne jest wzmocnienie i regeneracja. Ponadto pietruszka pozytywnie wpływa na problemy żołądkowe i wątrobowe. W przypadku nawracających częstych infekcji dróg moczowych zaleca się spożywanie tego napoju, w celu wzmocnienia organizmu i skutecznego wyleczenia.

Składniki

Przygotowanie: Życzymy zdrowego i smacznego orzeźwienia!

Do góry↑